Autorka projektu: Anna Czubkowska
Miejsce: Łukta
Czas realizacji: 1.08.2020 – 30.10.2020

Celem projektu było poznanie historii miejsc znanych i nieznanych z Łukty i okolic. Uczestnicy projektu poprzez wywiady, rozmowy nabyli wiedzę o kulturze, tradycjach i historii swojego regionu. Na lekcjach w szkole spotkali się z pisarzem, który opowiedział o poecie, który kiedyś tworzył w Łukcie, a także zapoznał dzieci ze swoją twórczością poetycką, w której jest wiele wątków związanych z Łuktą i okolicami. Z kolei seniorzy mieli okazję do wspomnień z dzieciństwa i przekazania swojej wiedzy i doświadczenia na temat życia. Dzięki pozyskanym materiałom stworzono internetową mapę miejsc wyjątkowych.
Na internetowej mapie okolic Łukty można posłuchać legend związanych z regionem. Można pooglądać ciekawe zdjęcia, pokazujące jak okolice kiedyś wyglądały i czym zajmowali się ludzie tu mieszkający.
W projekcie uczestniczyło ok. 80 uczniów z kolas IV-Vi z Łukty i Mostkowa. Projekt merytorycznie wspierał Gminny Ośrodek Kultury w Łukcie.
Interaktywna mapa miejsc wyjątkowych w Łukcie i okolicach dostępna jest pod tym adresem: https://www.goklukta.pl/mapahistoryczna/

Font Resize
Contrast