„Książka żyje… Naprawdę” to nowy projekt fotograficzny Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu. Działanie organizowane jest w ramach programu „Wędrowna Akademia Kultury”.

Celami projektu są: rozbudzenie zainteresowań fotograficznych wśród dzieci i młodzieży, zdobycie wiedzy i doświadczenia przez zapoznanie się z teorią i własnoręczne wykonanie, charakteryzacji, kostiumów i scenografii, które w przyszłości będą mogli wykorzystać do rozwijania swoich pasji; promocja walorów przyrodniczych i architektonicznych regionu; promocja czytelnictwa i biblioteki.

Pomysłem na projekt jest wykonanie 12 niezwykłych fotografii z czytelnikami Miejskiej Biblioteki Publicznej i uczniami okolicznych szkół, połączonej z warsztatami fotograficznymi. Zdjęcia będą utrzymane w klimacie baśniowym i konsekwentnie będą przedstawiać młodego czytelnika, który czytając przenika do świata baśni, lub elementy świata z książki przenikają do rzeczywistości. Uczestnicy wezmą udział w warsztatach ze specjalistami od fotografii, charakteryzacji, kostiumografii i scenografii. Dzięki nim będą mogli dokładnie zaprojektować kadry zdjęć, jak również ubiór i charakteryzację postaci. Nauczą się również jak wykonać poszczególne charakteryzacje, czy kostiumy.      Współtwórcą projektu jest fotograf Hubert Kalinowski, autor głośnej, medialnej sesji „Bibliotekarz – zawód glomour”. Efektem projektu będzie zorganizowanie wystawy fotograficznej w bibliotecznej galerii oraz wydanie kalendarza na 2017 rok.

Zapraszamy na Opens external link in new windowbloga projektu.

Font Resize
Contrast