Spotkania ze sztuką

Autorka projektu: Jolanta Rejs
Miejsce: szkoła podstawowa w Staświnach, świetlica wiejska w Talkach
Czas: 30.07.2021 – 30.10.2021

Projekt „Spotkanie ze sztuką” polegał na przeprowadzeniu z grupą dzieci i młodzieży cyklu warsztatów teoretyczno-plastycznych oraz jednego wyjazdu na spektakl teatralny do Ełku. Zadaniem projektu było przybliżenie i oswojenie zagadnień związanych ze sztuką a w szczególności sztuką współczesną. „Czym jest sztuka?”, „po co jest sztuka?”, „jakie spełnia zadanie w społeczeństwie?”, „czy artyści są nam potrzebni?” to tylko niektóre z pytań, które zadawaliśmy sobie podczas spotkań. W ramach projektu zorganizowanych zostało sześć warsztatów z aktywnie działającymi artystami i ludźmi kultury, w tym:
– Warsztaty ekologicznego kolażu i malarstwa z Fundacją Kultywator,
– Warsztaty aktorskie z Wiktorem Malinowskim z teatru Delikates,
– Warsztaty plakatu z Adamem Makowczenko,
– Warsztaty malarskie z Itą Haręzą,
– Warsztaty projektowania lampy z Darią Burlińską z pracowni projektowania DBWT,
– Warsztaty tradycyjnej mozaiki z Matyldą Tracewską z ASP w Warszawie.

Celem projektu było przybliżenie tematu szeroko rozumianej sztuki, w szczególności sztuki wizualnej z naciskiem na sztukę współczesną. Poprzez spotkania, rozmowy i pracę z artystami pracującymi w różnych dziedzinach sztuki, uczestnicy mogli zobaczyć jak szerokim wachlarzem warsztatowym posługują się artyści wizualni. Z ogromnym entuzjazmem spotkały się również warsztaty aktorskie. Tydzień przed spotkaniem uczestniczyliśmy w spektaklu teatru Delikates, więc młodzież najpierw zobaczyła Wiktora Malinowskiego na deskach teatru by potem spotkać go osobiście na warsztatach.
Uczestnikami projektu była 10 osobowa grupa młodzieży ze Szkoły Podstawowej im. Św. Franciszka z Asyżu w Staświnach oraz 6 osób, dzieci i młodzież związana ze świetlicą wiejską w Talkach.

« z 3 »
Font Resize
Contrast