Projekt „Zabajkowani 3, czyli potrójnie zakręceni na punkcie bajki” miał na celu przypomnienie bajek i baśni oraz ponadczasowych wartości, które one ze sobą niosą. Chcielibyśmy stworzyć pozytywny obraz i pokazać prestiż aktywności społecznej, wynikającej z czytania książek; pokazać, że biblioteki to miejsca otwarte dla każdego, w których łączy się tradycję z nowoczesnością, a także wzmocnienie relacji z odbiorcą i zmianę sposobu postrzegania biblioteki jako instytucji otwartej i bliskiej społeczeństwu.
Projekt rozpoczął się w Działdowie 16 sierpnia 2018 roku od ogłoszenia konkursu na bajkowy pionek (był on zwiastunem całego projektu). Od 24 do 30.09.2018 trwał projekt główny, był to tydzień akcji głośnego czytania, spotkań z autorami, gier miejskich, parad postaci bajkowych, booksprintów, warsztatów bajkowych. Projekt zakończyło wręczenie nagród za bajkowy pionek podczas obchodów Niedzieli Cittaslow.

Projekt skierowany był dla osób w różnym wieku, od przedszkolaka do seniora. Gra miejska była zaplanowana na określoną liczbę uczestników (24), byli to uczniowie czwartej klasy szkół.
W ramach projektu zrealizowaliśmy następujące wydarzenia:
– 1 konkurs na pionek
– 1 gra miejska: „Przedmiot zwykły czy nie zwykły?”
– 2 spotkania z pisarką
– 1 warsztat bajkowy z programowania
– 1 booksprint
– 1 parada postaci bajkowych
– Kilka akcji głośnego czytania
– 1 warsztaty bajkowe w ramach Klubu Malucha
– 1 bajkowa plenerowa gra planszowa

Font Resize
Contrast