Koncert Pieśni Kresowej

Koncert jest częścią trwających od dwóch lat działań programowych prowadzonych w Ornecie przez Stowarzyszenie „Tratwa”, Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych oraz Miejski Dom Kultury w Ornecie. Dotyczą one udokumentowania i wykorzystania pamięci kulturowej mieszkańców o krainach, z których przybyli do Ornety po wojnie, Stają się ona następnie okazją tworzenia różnorodnych działań artystycznych i edukacyjnych integrujących mieszkańców i dających sposobność do ekspresji artystycznej. W programie koncertu znajdą się tradycyjne pieśni z Kresów. Część z nich twórcy projektu poznali od mieszkańców Ornety. Oprócz profesjonalnych artystów w koncercie wezmą udział seniorzy oraz młodzież z Ornety, którzy brali udział w warsztatach artystycznych.
Wystąpią: Anna Broda, Kapela Rodziny Wasilewskich , młodzież ornecka pod kierunkiem Agaty Graczyk i Tymoteusza Ławrukajtisa
Koncert odbędzie się w Sali Miejskiego Domu Kultury w Ornecie 26 X o godzinie 17.30. Wstęp wolny
Projekt realizowany jest we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach działań Pracowni Muzyki Tradycyjnej.
Projekt finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i dziedzictwa Narodowego, Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2018-2019, Instytutu Muzyki i Tańca, Województwa Warmińsko- Mazurskiego, Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.

Font Resize
Contrast